Jak korzystać

Jak uruchomić LEXOTEKĘ?

Jak uruchomić LEXOTEKĘ?

Aby zacząć korzystać z programu znajdź wiadomość o tytule "Aktywacja dostępu do produktu LEX”.

1 Na początek
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie logowania Wolters Kluwer Polska w jego treści będzie link pozwalający dokończyć proces rejestracji – wystarczy w niego kliknąć i wypełnić dane niezbędne do uruchomienia dostępu.

Jeżeli już korzystasz z serwisu logowania Wolters Kluwer będzie tam dostępny krótki link otwierający bezpośrednio LEX na nowej platformie.

Na stałe
Aby wejść do LEXOTEKI należy się zalogować w serwisie logowania Wolters Kluwer (jeżeli link nie działa, to prosimy o skopiowanie i wklejenie do paska adresu przeglądarki internetowej tego adresu: https://sip.lex.pl/


Posiadasz kod dostępu do LEXOTEKI?

  • Aby skorzystać z kodu należy stworzyć konto w Systemie Logowania Wolters Kluwer.
   Załóż je postępując zgodnie z informacją na stronie logowania.

  • Po zalogowaniu się do Systemu Logowania w zakładce "Moje produkty" wybierz funkcjonalność umożliwiającą dodanie kodu: "Jeżeli posiadasz kod aktywacyjny do produktu, kliknij tutaj".

  • Po kliknięciu w link "tutaj" – wpisz otrzymany kod dostępu.

  • Po wprowadzeniu kodu i kliknięciu "Utwórz dostęp" w zakładce "Moje produkty" automatycznie zostanie aktywowany dostęp do produktu LEXOTEKA.

  • Kliknij w ikonę LEXOTEKA i przejdź do produktu.

Jak znaleźć książki w LEXOTECE?

Podręczniki możesz znaleźć na kilka sposobów (lista podręczników).

2 Szybko
Skorzystaj z pulpitu Studenta - w lewym górnym rogu ekranu startowego znajdziesz panel „Podręczniki”. Znajdziesz w nim nie tylko listę kilku przykładowych tytułów, ale również tekst „Zobacz wszystko”, który przeniesie Cię od razu na listę podręczników.

Precyzyjnie
Użyj wyszukiwarki zaawansowanej - po otworzeniu okna wyszukiwania przejdź do zakładki „Komentarze i publikacje” i jako Rodzaj podaj „Podręcznik”. Za pomocą tej metody możesz od razu podać dodatkowe kryteria takie jak tytuł, autor, rok wydania, czy też od razu wyszukiwać w treści.

Jak wykorzystać możliwości Aktówki?

Aktówka to spersonalizowane foldery do przechowywania wiedzy.

3 Zarządzaj
W Aktówce możesz stworzyć foldery dla każdego przedmiotu, który masz w tym semestrze. Dzięki temu w jednym miejscu zbierzesz wszystkie niezbędne na zajęcia i egzamin akty prawne, podręczniki, orzeczenia, notatki i inne treści niezbędne do zdania.

Zbieraj
Nie jesteś ograniczony tylko do zasobów systemu LEX. Do aktówki możesz dodawać również zewnętrzne linki, na przykład do strony z syllabusem, skryptu, czy grupy FB poświęconej danym ćwiczeniom.

Korzystaj
Do Aktówki masz dostęp nie tylko z lewego menu LEX - możesz też stworzyć wygodny panel dostępny na pulpicie startowym. Co więcej, możesz ich mieć kilka - na przykład po jednym na każdy folder z materiałami z konkretnego przedmiotu kursowego.
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!